Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

GAMO šiltinimo putos – ką apie jas žinote?

Vaikams žiema asocijuojasi su rogutėmis ir sniego pilimis, o jų tėveliams ...
Nuotraukos

2017 11 13

Vaikams žiema asocijuojasi su rogutėmis ir sniego pilimis, o jų tėveliams – su šalčiu, drėgme ir padidėjusiomis išlaidomis šildymui. Viena iš šių, ne visai teigiamų, emocijų priežasčių – prasta namų šilumos izoliacija – pastebi Egidijus Petrikas, įmonės UAB „Juodasis gintaras“, direktorius.

 

„Vieni namai buvo statyti dar tada, kai apie šilumos izoliaciją niekas per daug negalvojo, nes šildymas buvo pigus, kitus, tikėtina, statė ne visai sąžiningi statybininkai, bet esmės tai nekeičia – tokiuose namuose yra šalta ir šildymo išlaidos žiemos laikotarpiu smarkiai išauga. Vienas iš problemos sprendimo būdų – pastato renovacija. Įprastos, daugeliui pažįstamos, renovacijos atveju šiltinami pastatų fasadai. Šis būdas nėra blogas, tačiau tokiu atveju „storėja“ pastato sienos, sudėtingiau apšiltinti šlaitinius stogus, neišeina apšiltinti grindų. Naudojant purškiamas putas minėtų sunkumų nekyla, nes šiltinimo medžiaga patenka tiesiai ten, kur reikia. Nėra būtini ir konstrukciniai pakeitimai, be to, darbai atliekami greičiau – teigia direktorius. – Putos tinka tiek naujiems, tiek ir renovuojamiems pastatams, gyvenamųjų namų su šlaitiniais stogais visų konstrukcijų šiltinimui. Taip pat jos gali būti panaudotos medinių ar rąstinių namų, kuriems įprasta renovacija netinka, bei karkasinių pastatų, šiltinimui tiek namo viduje, tiek ir išorėje. GAMO putos, kaip rodo praktika, sėkmingai naudojamos komercinės, gamybinės paskirties pastatų ir betoninių bei metalo konstrukcijų šiltinimui, tad jeigu kyla kokių klausimų, visada mielai prašome kreiptis į „Juodąjį Gintarą“.

Apie GAMO putų naudojimo privalumus

Bene ryškiausias šių purškiamų putų privalumas yra tame, kad jos gan greitai stingsta, tad, paprastai, „Juodojo Gintaro“ specialistai vieną objektą apšiltina per vieną dieną. Aišku, putos turi ir daugiau privalumų. Tarkim:

Čia matoma tradicinė šiltinimo medžiaga. Darbas tarsi atliktas gerai, iš vidaus užsandarinta panaudojant garus izoliuojančią plėvelę ir pleistras. Problemų kaip ir nėra. Varža tūrėtų būti gera.

Matome, kad dalis šiltinimo medžiagos visiškai šalta (mėlynos spalvos). Šioje vietoje deklaruojamos varžos nėra, nes iš lauko pusės neužsandarinta difuzinė plėvelė, todėl į šiltinimo medžiagą lengvai patenka lauko oras.

Kokios tokio broko pasekmės:

Dalis stogo konstrukcijos šals, tai vėsindama ir patalpų orą.

Ant garą izoliuojančios plėvelės šaltu metų laiku kaupsis kondensatas, kuris gali sugadinti vidaus apdailą. Karštuoju metu patalpose veikiant vėsinimo prietaisams, lauko drėgmė kondensuosis šiltinimo medžiagoje, taip gadindama atitvarines konstrukcijas. Purškiant GAMO putas, tokios problemos neįmanomos.


Apie GAMO Putas

Kas tai?

GAMO – tai Kanados įmonės ICYNENE poliuretano putos, skirtos visų pastato konstrukcijų šiltinimui.

GAMO – tai oro barjerinės (orą ir vėją stabdančios ir sandarumą užtikrinančios) šiltinimo putos.

Kodėl kasmet auga GAMO putų populiarumas?

Apšiltinus pastatą su GAMO putomis, lyginant su tradicinėmis šiltinimo medžiagomis (orui laidžiomis medžiagomis pvz. mineralinės, akmens, celiuliozės vatomis), šiluma, atskirais atvejais, tausojama gerokai efektyviau.

Kodėl taip atsitinka?

Nors GAMO putų šilumos koeficientas labai panašus su tradicinėmis šiltinimo medžiagomis ( t.y. liamda (ʎ)) ir norint gauti reikiamą varžą medžiagos storiai taip pat panašūs, bet rezultatas dažnai skirtingas. Pagrindinė priežastis – medžiagų oro laidumas.

GAMO, būdama nelaidi orui, užpūsta ant konstrukcijos nepraranda savo deklaruojamų šilumos savybių ir iš karto įgauna reikiamą varžą.

Tradicinės orui laidžios medžiagos, savo savybes įgauna tik tada, kai jos idealiai užsandarinamos tarp oro (difuzinės plėvelės) ir garą izoliuojančios plėvelės. Visgi tai įmanoma ne visada – esant sudėtingoms konstrukcijoms, sunkiai pasiekiamuose vietose, neturint aukštos kvalifikacijos specialistų ir meistrų, darbai gali būti atlikti nekokybiškai. Jeigu taip atsitinka, tai vidaus oras ar vėjas iš lauko patekęs į orui laidžią šiltinimo medžiagą išstumia ten esančią šilumą, taip tradicinių šiltinimo medžiagų šilumos izoliacines savybes paversdami niekais.

Kokie dar GAMO putų pranašumai?

Naujos statybos pastatams keliami gan griežti konstrukcijų sandarumo reikalavimai, kuriuos labai paprasta pasiekti naudojant GAMO putas.

Kadangi GAMO putoms nenaudojamos jokios apsauginės plėvelės, namo gyventojai gali nesirūpinti ir dėl paprastai statybos darbus lydinčios taršos. GAMO putos - ekologiškas, sertifikatais patvirtintas ilgaamžis produktas per ilgą naudojimo praktiką užsirekomendavęs visame pasaulyje.

 

Apie įmonę

Įmonė įkurta ir sėkmingai veikia nuo pat 1994 m. Taip pat ji atestuota LR Aplinkos ministerijoje. Pagrindinė įmonės veikla – sandarus, kokybiškas ir ilgaamžis statomų, pastatytų ar renovuojamų pastatų šiltinimas. Kvalifikuoti įmonės specialistai gali apšiltinti įvairių tipų namus, sienas, lubas, stogus, grindis, pertvaras, fasadus. Įmonė rūpinasi savo reputacijai, jos darbuotojams svarbu, kad klientai visada liktų patenkinti, todėl darbai atliekami profesionaliai ir atsakingai, o klientams siūlomi tik aukštos kokybės produktai ir paslaugos su tvirtomis ilgalaikėmis garantijomis.

Nuo 2007 –ųjų m. įmonė yra išskirtinė Kanados firmos ICYNENE Inc. atstovė, importuojanti žaliavas tiesiai iš Missisauga, Kanados šiltinimo putų gamybai ir diegia šią unikalią kompleksinio šiltinimo GAMO purškiamų putų technologiją Lietuvoje ir Latvijoje. Visi įmonės darbuotojai turi specialius atestatus, leidžiančius dirbti su šia technologija. Kasmet Kanados firmos Icynene specialistai, pasirinktinai tikrina atliktų objektų kokybę, vykdo mokymus, perduoda ir pritaiko pagal mūsų klimatines sąlygas kanadietišką patirtį, o paruoštų ekspertų komanda, nemokamai konsultuoja energetiškai efektyvių namų statybos klausimais.