Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Hidroizoliacinė statybinė plokštė įvairių problemų sprendimui

Hidroizoliacinė statybinė plokštė - gana dažna statybos inžinierių problema...
Nuotraukos

Hidroizoliacinė statybinė plokštė  - gana dažna statybos inžinierių problema: nepakankamai atspari drėgmei, ribotos panaudojimo galimybės, aukšta kaina, didelė hidroizoliacinių plokščių įvairovė vienam ir tam pačiam pastatui, tačiau skirtingoms paskirtims. Kaip išsirinkti tinkamas hidroizoliacines plokštes, kurios iš esmės spręstų statybos eigoje kylančias problemas ir nekeltų galvos skausmo? 

Išskirtinės konstrukcijos UNIVERSALI  hidroizoliacinė plokštė iš perdirbto plastiko EKO

Šio straipsnio anotacijoje išvardintos problemos nuolat kamuoja statybos bendroves. Ieškoma universalių ir ekonomiškų sprendimų. Vienas iš tokių sprendimų – išskirtinės konstrukcijos universalios hidroizoliacinės statybinės plokštės iš perdirbto plastiko EKO.

Šios plokštės yra gaminamos perdirbant panaudotus plastikus: sumalant ir presuojant karštu būdu, analogišku OSB plokščių gamyboje. Plokštės išbandytos pagal OSB 3 (apkrovą laikančios plokštės naudojimui drėgnose patalpose) plokštėms keliamus standarto LST EN 300:2007  reiklavimus ir pasižymi šiomis savybėmis:

  • vandens įgeriamumas praktiškai 0, plokštės išbrinkimas po 24 h išlaikymo vandenyje nesiekia ir 3 %, kai OSB 3 leidžiamas išbrinkimas iki 15 % (LST EN 317);
  • homogeniška – difuzinė struktūra;
  • mechaninis tvirtumas (tankis apie 1000 kg/m3);
  • atsparumas temperatūrai (iki 200 laipsnių Celsijaus) bei UV spinduliams;
  • puikus kainos ir kokybės santykis ryšium su atliekų panaudojimu gamyboje;
  • universalumas – plokštės panaudojimo galimybės neribotos.

Siekiant užtikrinti šios plokštės universalumą ir panaudojimą įvairiose statybos srityse, jos yra gaminamos standartinių 10 , 15 ir 20 mm storio. Plokštės geometriniai parametrai – 1200 x 2200 mm. Plokštės tankis bei medžiaga užtikrina, kad ji mechaniškai tvirta ir tuo pat metu lanksti. Plokščių pjaustymui gali būti naudojami įprasti įrankiai, o tvirtinimui savisriegiai varžtai. Perdirbto plastiko hidroizoliacinių statybinių plokščių  EKO kaina nustebins ne vieną statybos specialistą, tačiau stebuklų čia nėra, plokštės yra gaminamos iš atliekinių medžiagų, panaudojant inovatyvias technologijas ir ekologišką požiūrį.


 

Hidroizoliacinė statybinė plokštė statybiniams pastoliams

Daugelis statybos įmonių taupo įmonės lėšas ir savo projektams stengiasi naudoti nuosavus pastolius. Nuolatinis eksploatacinis klausimas – susidėvi hidroizoliacinės statybinės plokštės montuojamos pastoliuose. Šiam tikslui dažniausiai yra naudojamos laminuotos hidroizoliacinės plokštės, kurios yra atsparios drėgmei ir mechaniniam trinties poveikiui , kadangi jomis nuolatos vaikštoma. Šių plokščių trūkumas – drėgmei neatsparūs laminuotos plokštės kraštai, kurią supjausčius pagal pastolių išmatavimus, atidengiama drėgmei jautri plokštės briauna. Perdirbto plastiko plokščių EKO homogeniška konstrukcija leidžia jas pjaustyti eksploatacijoje pagal poreikį, nesumažinant plokštės atsparumo drėgmei bei tarnavimo laiko. Dažniausiai šiam tikslui yra naudojamos 20 mm ir didesnio storio hidroizoliacinės plokštės.

Hidroizoliacinė plokštė monolitinių pamatų ir perdangų betonavimui

Monolitinių pamatų bei perdangų betonavimui yra naudojami klojiniai, kurių sudėtinė dalis – hidroizoliacinė statybinė plokštė. Statybinė įmonė, besispecializuojanti monolitinių konstrukcijų statyboje, ieško ekonomiškų klojinių panaudojimo sprendinių. Įmonės įsigyja nuosavus klojinius, tačiau eksploatacijos metu iškyla ekonomiško hidroizoliacinių plokščių panaudojimo problema. Monolitinių konstrukcijų matmenys dažnai nesutampa su standartinių klojinių išmatavimais ir vėl tenka gadinti plokštes jas pjaustant ir taip mažinti jų tarnavimo laiką. Kitas svarbus monolitinių konstrukcijų betonavimo aspektas – tepalo naudojimas siekiant, kad klojinys nepriliptų prie betonuojamos konstrukcijos. Perdirbto plastiko plokščių EKO homogeniška konstrukcija bei glotnus paviršius paverčia šią plokštę idealia betonavimo tikslams.

Hidroizoliacinė plokštė stogo bei sienų konstrukcijoms

Išorinės pastato stogo bei sienų konstrukcijos dažnai numato hidroizoliacinių plokščių panaudojimą. Dažniausiai jos yra naudojamos vėdinamose karkasinėse konstrukcijose. Šioms plokštėms yra keliami atsparumo drėgmei ir medienos kenkėjams reikalavimai, kadangi jų eksploatavimo laikas ganėtinai ilgas, pakeitimo kaštai labai aukšti ir jos nuolatos bus veikiamos tiek drėgmės, tiek gali atsirasti medienos kenkėjų poveikio grėsmė. Stogo konstrukcijų atveju taip pat yra keliamas ir atsparumo aukštai temperatūrai klausimas, kurios poveikis pasireiškia įrengiant bitumines hidroizoliacines stogo dangas arba eksploatacijos metu ventiliuojamuose stogo tarpuose. Perdirbto plastiko plokščių EKO gamyboje nėra naudojamos vandenį įgeriančios medžiagos, todėl šios plokštės pasižymi nuliniu vandens įgeriamumu. Perdirbto plastiko plokštės pasižymi ir aukštu atsparumu temperatūrai – iki 200 laipsnių Celsijaus bei atsparumu UV spinduliams, todėl gali būti puikiausiai panaudojamos stogo bei išorinių sienų konstrukcijose. Šioms plokštėms taip pat yra nepavojingi ir medienos kenkėjai.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hidroizoliacinė plokštė vidaus patalpų apdailai: grindys, sienos, lubos

Įrengiant vidines pastato patalpas statybinės bendrovės nuolat susiduria su ypatingai drėgnomis patalpomis, kur drėgmės poveikis yra nuolatinis, susijęs su gamybiniu procesu, arba momentinis, susijęs su eksploatacijos ypatumais. Dėl momentinio drėgmės poveikio nuolatos kenčia nuosavų namų garažai, kai žiemą į garažą pastatomas nuo sniego nenuvalytas automobilis ir šis sniegas per naktį nutirpsta ir išgaruoja ženkliai veikdamas garažo apdailos medžiagas. Šiuo atveju nepakeičiama hidroizoliacinė plokštė EKO, kadangi šios plokštės atsparumo drėgmei ir kainos santykis – geriausias. Gamybinėse patalpose ši plokštė gali būti paliekama ir be apdailos, kadangi pasižymi savitu, netepliu paviršiumi bei margu paviršiumi, ant kurio nebus pastebimi nešvarumai. Po gamybinio proceso šias plokštes galima plauti.

Hidroizoliacinė statybinė plokštė EKO grindų apdailai


 Hidroizoliacinė statybinė plokštė iš perdirbto plastiko EKO – tai naujas, universalus produktas statybos pramonei, kuris leidžia ne tik išspręsti daugybę problemų, bet ir taupyti kaštus!

Denia Solutions, UAB

Denia solutions_logo_www.statybosproduktai.lt